11 Aralık 2013 Çarşamba

Öğrenciyi Öğrenci Yapan 12 Özellik

1- Sabah kalkıp çalışırım: Gece uyku bastırmıştır, sıçtın mavisini çoktan görmüştür, büyük umutlarla alarmı 1 saat erkene kurup yatar. Sabah alarm çaldığında ise '' daha 1 saat var lan yat yat'' diyip yorganla sevişmeye devam eder.

2- Mutfakta sınırsız yaratıcılık: 1 paket çubuk makarnadan sayısız çeşit yemek yapar, evde 2 yumurtanın içine koymadığı bir bulaşık süngeri kalır.

3- Ona küçük sürprizler yapın (YAPAMADI): Aylar sonra evine gidecekken, habersiz gideyim de şaşırsınlar diyip kapıda kalır. Her akşam evde mandalina soyup dizi izleyen anne babanın o akşam akrabaya gidesi tutmuştur.

4- Maksat zengin gözüksün: Bim'den Jucy meyve suyunu alır, sürahiye koyar, ''Cappy karışık'' havası vererek gelen misafire gururla iteler.

5-Yedi=Kutsal rakam: Her ayın 7'sinde burslar yatar, o gün en kralından yemek yer, sinemaya gider, D&R'ı kaldırır, bir sonraki ayın 7'sine kadar simit yer.

6-Her sınav sonrası radikal(!) kararlar: Finallerde sıçıp sıvadıktan sonra ''abi önümüzdeki dönem her derse gidicem, not tutucam'' diyip o dönem gelince de yakın arkadaşa imza atsın diye yol yapar.

7-Alayım da dursun: Çalışmayacağını bile bile tüm notları çektirir, sınıfın çalışkanının notlarını çektirir, çıkmış soruları çektirir. Çektirir de çektirir. Cüzdanın yarısını fotokopicide bırakır. Sonra notları nereye koyduğunu bile hatırlamaz. Notları tamamlamak, dersi geçmenin en önemli aşamasıdır.

8-Hoca taktı: O dersi geçmek onun hakkıdır. Zaten üniversite yata yata geçilen yerdir. Geçemiyorsa mutlaka hoca takmıştır, öğrencide hiçbir zaman kusur yoktur.

9-Alarm vesvesesi: Hafta içi alarmla tüm mahalleyi uyandırır, kendi uyanamaz. Uyku için her şeyini feda edecektir. Sonra o alarmı hafta sonu açık unutur ve cumartesi sabahı apartmanın kapıcısından bile erken kalkar.

10-Eğitimi sorgulamak: ''Bu benim hayatta ne işime yarayacak?'' diye lüzumsuz gördüğü her bilgiye bok atar. Hoca amfide ''et pişirme teknikleri'' anlatmadığı sürece anlattığı her şey ölümüne gereksizdir.

11-Kombi=son çare: Doğal gaz faturası girmesin diye ancak 8. battaniyeden sonra üşürse ''belki'' kombiyi yakar.

12-Baba evine gitmek=kıtlıktan çıkmak: Öğrenci evinde makarna ve menemen yemekten kusma seviyesine gelip, gurbetten evine gittiği gün anne yemeklerinden midesine 8 ay yetecek kadar yer, yatana kadar yer. Üstüne tatlı yer, onun üstüne meyve yer yine de doymaz.

4 yorum:

 1. Yaaaa çok güldürdün beni hayatımızı özetlemişsin gerçi ben ailemle kalıyorum ama diğerleri birebir tutuyor:D Ama cidden hoca bana taktıııı:D

  YanıtlaSil
 2. ahahahaha çok güzeldi bu ya =)

  YanıtlaSil
 3. Universiteye gitmiyorum ama bu dediklerin %100 dogru ya,ozellikle 1. Madde en sıkkkk yaptigim sey(mesela bugun) :)

  YanıtlaSil
 4. Universite yillarimi hatirlattin hay agzina saglik dedim yani cok guldum :))
  Universitede ogrendigim mutfakta yaraticiligimi simdi evlilik hayatimdada kullaniyorum artik :)
  Getirileri var yani :)

  YanıtlaSil

Hay ağzına sağlık dedi ve ekledi;