14 Şubat 2013 Perşembe

Bir İnsan Sevgililer Günü'nü Neden Sevmez?

An itibarıyla 14 şubat hedesine girmiş bulunmaktayız. Öncelikle uyarayım; bayram, kandil, yılbaşı gibi günlerde toplu mesajlarıyla bizi sevindiren(!) mor mesajcılar, bugün öyle bir gün değil. Şimdi sakin olun ve o telefonu elinizden bırakın, sevgilinizle mi öpüşeceksiniz napacaksanız yapın.

Şahsen Sevgililer Günü'nü sevmeyen gruptanım. Twitter'da okuduğuma göre hiç de yalnız değilim. Zaten kime sorsan Serdar Ortaç dinlemez ama şurda bi Poşet çalsak herkes ezbere söyler. Bu da öyle bişey, sevgililer günü mü? Kapitalist düzenin oyunları yahu bunlar eheh:) diyen adamı 14 şubat için hediye bakarken basmış insanım nihayetinde.

Peki bir insan sevgililer gününü neden sevmez?


1-Sevgilisi yoktur: E en mantıklı sebep bu. Adam zaten sap sap dolaşmaktan baymış, öpüşen çiftleri görmemek için sinemaya bile gitmeyecek kıvama gelmiş, e sevgililer günü gibi aşkın gözümüze gözümüze sokulduğu güne bok atmak en doğal hakkı. Yürü karşim.

2-Genel olarak hayatı sevmiyordur: Bunlar hayattaki her hadiseye karşı tepkisi olan tiplerdir. Toplumda pek sevilmeyen biri ölür, ''ölünün arkasından konuşulmuaazz'' diye twitter'da atarlanır. Milli bayram olur, profil resmini Atatürk yapanlara atarlanır. Yani bu tipler hiçbir şeyi sevmez, hayatı tepki göstermekten ibarettir.

3-Parası yoktur: Eminim birçoğumuz bu duruma düşmüşüzdür. Doğum gününe, yıl dönümüne zor yetişiyor adam. Bir de elin Katolik'lerinin kıçından uydurduğu güne mi ayak uyduracak? Onun için sevgililer günü, ''bir bu eksikti''den başka bir şey değildir.

4-Uzun yıllardır evlidir: ''Gelmişiz 65 yaşına, evleneli olmuş 30 yıl, ne sevgililer günü yahu. Gavur icadı şeyler cık cık cık'' der. Evet bu maddede babamı anlattım. Eşinle yapılabilecek her şeyi yapmışsın, hayatını vermişsin, çocuklar kazık kadar olmuş, bir de ergen gibi sevgililer günü mü kutlayacaksınız? Zaten evlilik yıl dönümünü bile zor hatırlıyor adamcağız. Yürü be babam!

5-Bir gün değil her gün'cüler: Bunlar da sağlam muhalefettirler, ama bunu romantik kılıflarla kapamaya çalışırlar. Bütün milletin bir arada kutladığı özel gün olmaz annem. O ancak Zafer Bayramı olur. Çok seviyorsan bunu yılda tek bir gün kutlamana gerek yok kanımca.

6-Sürü psikolojisine kapılmışlar: Kendi olmayı beceremeyenlerdir. Aslında içlerinden höykürürler ''ULAN KEŞKE KUTLASAK'' diye. Sırf farklı olayım, klasik aptal aşık stereotipine bürünmeyeyim diye ortama ayak uydurur. Hani sevgilisi bir sürpriz yapıp 14 şubatta yemeğe çıkarır belki diye, topukluları, elbisesi ve kırmızı rujuyla evde hazır beklemektedir.


Böyleyken böyle yani. Kutlamamak herkesin kendi tercihi tabii ki. Kimseyi ''ay sevgililer günü mü kutluyolar, ıyyk kezolar'' diye eleştirecek halimiz de, hakkımız da yok. Gerçekten hissederek, zorunluluk hissetmeden kutlayana diyecek sözüm yok. Allah daim etsin.

Peki siz hangi gruptansınız?

3 yorum:

 1. Geçenlerde(Sevgililer gününe 1-2 gün kala) birisi Twitter'dan Sevgililer günü "Hristiyanların bişeyi(Tam hatırlamıyorum) ...o yüzden sevgililer gününü kutlamayalım. Hristiyanları sevindirmeyelim." bir Hristiyan olmama rahmen zoruma gitmedi çünkü; Müslümanlar yobaz, cahil, köylü(Bunu diyen Müslümana göndermelerim :D) O yüzden pek, afedersin s.klemedim yani. Ama en son dediği "Hristiyanları sevindirmeyelim." u lan slk senin kitabın da bile Hristiyanlık hak dini yazıyor biz sana ne yaptık :Dsdhodjhkdf

  Ben: www.Twitter.com/Mizahtroloji

  Şu yorumları anonim hesaplara aç. Tumblr kızıyım ben :D sghdfgjdh

  YanıtlaSil
 2. Sevgilisi olmayıp hayatı sevmeyenlerdenim.. :)

  http://nohuttanask.blogspot.com/

  YanıtlaSil

Hay ağzına sağlık dedi ve ekledi;