8 Temmuz 2012 Pazar

Ben Geldim!

Yanlış duymadınız! Sonunda geldim gari. Şu bitmeyen tükenmeyen okul sonunda bitti de Anadolu'nun böğründen kopup geldim evime. Şu son bir ay perişanları oynadım resmen. Sınavın gerginliğinden saç baş yoldum. E bütün notlarınız tıkırında olmasına rağmen bütünlemeye kalıp kalmamanız sadece 2 saatlik bir sınava bağlı olsa siz de benim gibi gerilirdiniz, çalıştığınız halde hem de.

Yalnız ders çalışma sürecimi izleseydiniz altınıza işerdiniz eminim. Sabah kalkıyorum, kahvaltı gazete, anneyi ara babayı ara, sonra iki üç geyik, ondan sonra derse oturmam 2'yi buluyordu. Ama hiç pişman değilim bi de, gece çalışırım yeaa diye kendimi avutuyorum sözde. Ama arkadaş saat 1-2'yi vurdu mu, uykum olmasa bile ben de şevk falan kalmıyor. Okuldan toptan soğuyorum resmen. Yani ben gececi tayfadan olmam, olamam. Ben ders çalışırken güneş olacak, kuş ötecek, yoldan pattis soğancı geçecek anacım.

Ama evimi nasıl özlemişim. İstanbul'un kör olasıca trafiğini bile özlemişim. Gerçi bu sıcakta daha da çekilmez olmuş, Samsun püfür püfür esiyordu, hatta sel kıyamet götürdü biliyorsunuz ki. Bu arada soran herkese de toplu cevap vereyim, sel benim oraları vurmadı. Bize uzaktı çok şükür ama Canik'in o halini canlı canlı görseniz memleketi terk etmek isterdiniz yemin ediyorum.

Tatil muhabbetleri çok karışık. Daha insan formuna yeni döndüm o yüzden bir süre evde göt devirmek istiyorum ayıptır söylemesi. Yeni dizi önerilerinize de açığım yani, sabahlar olmasın anacım!

Boş olmak dünyanın en güzel şeyiymiş yalnız. Kafa rahat, telefonun alarm mönüsüne girmek yok lan bi kere. Oh mis. Aklım bomboş, uzun zamandır istediğim tek şey buydu diyebilirim. Sınıf geçme+doğum günü hedaayesi olarak da ayfon geliyi. Tek derdim ayfonu siyah mı alsam beyaz mı düşünün ahah.

Bende durumlar böyle yani, daha tatilim yeni başladığından anlatacak pek bir şeyim yok. Ama Uzun zamandır boşladım buraları, kıtlıktan çıkmış gibi yazı giricem:) Hem burayı, hem de Sağlık Sayfam'ı takipte kalın anacım!

6 yorum:

 1. Sonunda uzun zamandır beklediğim post gelmiş :) İzmire bekliyorum tatile öpücükler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aa keşke, bakalım kısmet. öpücükler:)

   Sil
  2. Hoşgeldiniz!!! "kıtlıktan çıkmış gibi yazı giricem" heyecanla bekliyoruz... İyi tatiller.

   Sil
 2. hoşgeldiiin :) nadastan sonra ayrıca bir ekim dikim çalışmaları oldu sanırım,bekliyoruz yeni yazılarını :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hosbulduuk:) evet nadas yaradı çenem bi düştü ki sürekli yazasım var:)

   Sil

Hay ağzına sağlık dedi ve ekledi;