8 Nisan 2012 Pazar

Zıt Kutuplar Birbirini Fizikte Çeker, Aşkta Çekmez

Tutturmuşlar bir zıt kutuplar birbirini çeker diye. Lisede gördük, deneyini de yaptık, kanıtladık. Fakat ben bu kanuna tam anlamıyla inanabilmiş değilim, en azından ilişkiler konusunda.

Bir insanla çift olacaksanız uyumlu olmanız ilk şart. Birbirinizi ne kadar seviyorsanız sevin, tabiri caizse ''ayrı dünyaların insanları'' iseniz, bir cacık olmaz o ilişkiden. Nasıl mı? Görelim...

Sen sevdiğini söylemeyi, belli etmeyi seviyorsun. El ele tutuşsak, milleti kıskandırsak diye fırsat kolluyorsun, o ise bunlara gerek duymuyor. Topluluk içerisinde öpmeye kalkıyorsun, geri çeviriyor, ufluyor pufluyor. E sen de rencide olup bozuk atıyorsun. Onunsa gerekçesi hep aynı: seni sevdiğimden şüphen mi var yoksa?

Sen iş çıkışı bile olsa sinemaya, alışverişe gideriz diye kafanda planlar yapıp onu arıyorsun. Hafta sonları arkadaşlarının tekliflerini geri çeviriyorsun ''hmm canım bilmiyorum ki belki xxx ile bir şeyler yaparız'' diye. O ise bütün hafta sonunu seninle battaniyeye sarılıp uyuyarak, evde sana portakal suyu sıkarak geçirmek istiyor. Evde kalsanız senin aklın dışarıda, dışarı çıksanız onun aklı evde. Kimse tam anlamıyla mutlu değil, herkes rol yapıyor.

Sen özel günlerde hatırlanmak istiyorsun. El ele tutuşma yıldönümüne bile önem veriyorsun. Sevgililer günü Amerika'nın oyunu bile olsa bir telefon, bir dal çiçek almak istiyorsun. O ise ''özel günler olmadan da yaşarız biz bu ilişkiyi'' diyor. Üşengeçliğinin, unutkanlığının arkasına sığınıyor işte böyle.

Sen ne yaşayacaksanız özel olsun, bir anlamı olsun istiyorsun. O ise paldır küldür yaşamak istiyor her şeyi. İkinci gün el ele tutuşup üçüncü gün öpmek istiyor. O aceleci, sen sindire sindire ilerlemek istiyorsun.

Bütün bunların sonunda ne mi oluyor? Küçük bir kıvılcımdan kocaman kavgalar çıkıyor. Birbirinizi delicesine seviyor olabilirsiniz evet ama ne dersen de, sevgi karın doyurmuyor...

1 yorum:

  1. hay ağzına sağlık! hepsi bu kadar :) ne kadar doğru dedin..

    YanıtlaSil

Hay ağzına sağlık dedi ve ekledi;