11 Mart 2012 Pazar

Erkek Milletiyle İlgili Tüyolar Geldi Hanıım

Nasıl biz kadınları anlamak erkeklere göre zorsa, onları anlamak da bize göre zor anacım. Gerek tribün münasebetim, gerek playstation sevdam, gerekse iddaa zımbırtıları sebebiyle pek çok erkek arkadaşım var sağolsunlar. Erkeklerden yana aşkta pek şanslı olamasam da, arkadaşlıkta pek bir şanslıyım.

Karşı cins panpalarla vakit geçire geçire, sevgili hedelerini dinleye dinleye adeta bir Üstün Dökmen oldum çıktım. Hani az daha kassam Seda Sayan'a ilişki koçuyum diye çıkabilirim yani. Bu sebeple dedim ki sizlere iki tavsiye vereyim bu zor çözülen erkek milleti neyden hoşlanmaz, neye sinir olur da renk vermez?

Madde 1: Şimdi kısçelerim, diyelim ki bir cafede oturuyorsunuz sen, o bir de iki üç arkadaş daha. Televizyonda da Ryan Gosling belirdi birden. (oyhş) Benim yazarken düştüğü gibi senin de izlerken dibin düştü elbet. O an nasılsa elin ecnebisi, hayal kurmak serbest diye yayılıp ''off çok yakışıklı bu adam yeaa'' diyiverirsen, bu demek oluyor ki tezeği avuçla yidin. Senin adam Ryan mayn dinlemez, karşı komşunun oğlunu da beğensen, Ryan'ı da beğensen yine de ondan üstün demektir. Onda olup bende olmayan ne var diye düşünür durur sabaha kadar. Beğenme demiyorum beğenin ama içinden, renk vermeden piliz.

Madde 2: Durduk yere, hiç lüzum yokken adamın şeceresine el atma bebişims. Sana ne herifin eski sevgilisinden? Sanki senin hiç eski sevgilin yok lan. Olan olmuş biten bitmiş. Adamın eli senin omzundayken ''o benden daha mı güzeldieee'' diye saçmalamaya gerek yok.

Madde 3: Topluca bir yerde oturuyorsunuz, herkes söyledi kebapları köfteleri pattisleri. Seninki tam acılı adanaya yumulacakken ''canım son zamanlarda biraz fazla kaçırmadın mı hıı.s.S.s'' diye araya girme, adamı rencide etme. Arkadaşları götürecek, seninki kedi gibi bakacak sonra. Sözünü dinlese kılıbık diyecekler bir de üstüne. Al işte hem Adana'dan ettin adamı hem karizmadan. O da yetişkin insan nihayetinde, sen de sevgilisisin, dahiliyeden doktor mehmet değil. Kaldı ki, Akdeniz salatası yiyen erkek de bana bir o kadar itici gelmiştir. Erkek dediğin bir oturuşta 1,5 iskenderi götürecek aga. He sonra eve koşarak gidip yaksın banane.

Madde 4: Diyelim ki sigara içiyor. Sen de bir o kadar haz etmiyorsun sigaradan, içkiden falan. Adam her bara gidelim dediğinde ''üff yine zıkkımlanacaksın dimii!!'' diye ayar verme, sigaramı çantana koyar mısın derse uflayıp puflama. Saygı göster, üç kuruşluk keyfini burnundan getirme. ''Bence içmesen daha iyi'' dersin bir defaya mahsus o kadar, zorla güzellik olmaz.

Madde 5: Regl döneminde her türlü boku yiyip, her konuyu yerli yersiz büyütüp ''of napiyiim hormonlar işte'' bahanesinin arkasına sığınma. Hiçbir hormon insanı o kadar coşturmaz canım. O pms gerginliği biraz da ''uf pms'teyim çok gerginim'' diye büyüttüğümüz için, psikolojik yani. Olumlu yaklaşırsan sinirlerin o kadar da hoplamaz. Adam bakkal Hasan'ın çırağı değil ki ağzına geleni söyleyip azarlayasın, sevgilin nihayetinde.

Madde 6: Onunla beraber oturuyorsunuz, yanınızdan bir çift geçti. Kızı baştan aşağı bir süzdün, varoş buldun saçını başını. Hemen davranıp bok atma kıza çingene gibi. ''Üff o saç rengi ne ya, üf siyah ayakkabıya kahve çanta takılır mı üf'' diye eleştirme hemen. Kaldı ki sonra senin adam ''niye ya bence yakışmış'' falan der, ahanda kavga sebebi. Hiç gerek yok.

Madde 7: İlişkinize başka ilişkileri kılavuz etme. ''ya aşkıım bak Erdem Selin'le tanışma yıldönümleri şerefine sürpriz parti yapıyormuş, sorsam sen bizimkini hatırlamazsın bile'' triplerine girme. Her koyun kendi bacağından, demediler mi sana hiç anan baban? Yeryüzünde yaşanan bütün ilişkiler ideal ve birbirinin tıpkısının aynısı olsaydı ne boşanmalar olurdu ne aldatmalar. Özentiliğe gerek yok, hele ki aşkta hiç gerek yok. He bir isteğin varsa araya Erdem ve Selin'i sokuşturmadan söyle. Biz de tanışma yıldönümü kutlasak nasıl olur sence, de mesela. Yapıcı ol yani, yakıcı değil.

Madde 8: Allah aşkına kendini adamın annesiyle de mukayese etme. Tamamen gereksiz bir sidik yarışı olur o söyleyeyim. Hiçbir erkek besleyip büyüten annesine sırt çevirip kadının yanına gitmez, he giderse gerizekalıdır o zaten. Ana gibi yar, Bağdat gibi diyar olmaz demişler, iyi de demişler. Anne, kandır candır.


İşte böyle cici kuşlar. Aklımın erdiği kadarıyla bu çıkarımları yaptım. Siz fark etmeseniz bile erkekler bu hareketlere uyuz oluyorlar, sonra erkek arkadaşlarına dert yanıyorlar ''bugün benimki böyle dedi çok bozuldum'' diye. Erkek muhabbetine malzeme olmak istemiyorsanız bu 8 maddeden uzak durmakta fayda var. Öperim!

6 yorum:

 1. gerçekten tam erkekleri anlamışşın bütün kadınlar okur inşallah

  YanıtlaSil
 2. kesinlikle okunulması gereken bir yazı olmuş ceren hanım elinize sağlık , tebrikler.

  YanıtlaSil
 3. ahhaah çok güzel tatlım gözlemlerin sağlık:))
  http://stylishwho.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 4. ceren çok güzel olmuş, ama canısı bunun bi de erkeklere tavsiylere kısmını yazmalısın bence:)

  YanıtlaSil
 5. diline sağlık kız
  antepliden slm

  YanıtlaSil
 6. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil

Hay ağzına sağlık dedi ve ekledi;