3 Mart 2012 Cumartesi

Kadın Dediğin

Kadın dediğin, ister. Günde beş vakit aranmak ister. Evlilik yıl dönümü gelir hediye ister. Akşam eve gelen kocanın elinde 21 çift gül görmek ister. Sevilmek ister, korunmak ister.

Kadın dediğin, bekler. Onunla tartışmışsa, haksız olsa bile ilk adımı ondan bekler. Kimi zaman ilişkisini kurtarabilecek kadar cesur, kimi zaman yattığı yatağından çıkıp eline telefonu alamayacak kadar kırılgandır, hassastır.

Kadın dediğin düşünür, düşünülmeye ihtiyaç duyar. Evde kendine kahve koyarken bile aklında onun kahveyi ne çok sevdiği vardır. Ondan da bunu bekler. O da elinde playstation kolu bile olsa onu düşünmelidir, şu maç bitse de arasam demelidir içinden gizlice.

Kadın dediğin alıştırmaya gelmez. İlişkiye başlarken canım cicim aylarında günde 7 kere arıyorsan; ilişki seneleri doldursa bile yine 7 kere araman gerekir. Bir kere her gün gülle gelmeye başladıysan, yıllar geçsin üzerinden sen bir gün o gülü unut, yüzü düşer.

Kadın dediğin bildiğini, duymak ister. Evet onu çok seviyor olabilirsin. O da seni çok seviyor olabilir. Bunu ikiniz de adınız gibi biliyor, bir an bile şüphe duymuyor olabilirsiniz. Ama o bu iki kelimeyi duymak ister. Sebebi kesinlikle emin olmamak, kuşku duymak değil. Sadece duymak, sevildiğini bilmenin huzuruyla yaşamak ister.

Yani kadın dediğini kolay kolay çözemezsiniz, anlayamazsınız sevgili erkekler. Onun beyni, duyguları daha kompleks, bazen de sanki metrelerce yüksek bir binanın metal tabelsıymışcasına ulaşılmaz, dokunulmazdır. Ama siz yine de ''kadınları anlamak zor ya'' deyip işin işinden çıkacağınıza, oturup çözmeyi bir deneyin derim...

3 yorum:

 1. "Sadece duymak, sevildiğini bilmenin huzuruyla yaşamak ister." Çok güzel olmuş. :) Ellerine sağlık. :)

  YanıtlaSil
 2. Sizi ne kadar anlamaya çalışırsak siz de trip miktarını o kadar yükseltiyorsunuz :) Ya da bana hep böylesi kızlar denk gelmiş olabilir talihsizliğimden. Yine de umudumu kaybetmedim elbet anlayabileceğim birisi çıkacak çık-ma-lı! Yazın yine müthiş olmuş. Vücutta ayrım yapmam her yerine sağlık :)

  YanıtlaSil
 3. Nedir bu anlaşılma merakı?
  Olaya kendi anne ve babamızı ele alarak bakarsak daha sağlıklı düşünebiliriz. Evlilik öncesi veya ilişkinin başlangıcı esnasındaki mutluluk, huzur gibi kavramların ilerleyen dönemlerde de sürmesi olanaksızdır! Kabul edelim ki aşk diye tabir ettiğimiz kavram, sonraları yaşın da getirmiş olduğu bir tecrübeyle yerini daha çok saygı ve sevgiye bırakır. Saygı ve sevginin her daim gerekli olduğu da ayrı bir konudur. ‘’İnsan çözülecek, anlaşılacak.’’diye bir algının varlığı çok saçmadır. Bu davranışı tek bir cinsten beklemek daha da yanlıştır.
  -Entel dantel gözükmek uğruna kurduğum cümlelere bak, bu yazıyı alıp çerçeveletmem lazım. :)-
  Her iki tarafın ebediyen birbirlerini anlayacağını sanmıyorum. Anlaşılma merakı yüzünden bu kadar insanın yalnız ve kendi iç dünyasında yaşamalarını da anlamlandıramıyorum.
  Dedim ve gittim.

  YanıtlaSil

Hay ağzına sağlık dedi ve ekledi;