27 Kasım 2011 Pazar

Bugün Biraz Sıradan Ol

Hayata biraz ara ver bugün. Bir haftasonunu da klişelerle dolu geçirme, kültür sanat dergilerinden fırlamışçasına gezme. Sabah koşusu, ardından Bebek'te kahvaltı, sonra 1-2 sergi, akşama da sinemaya gitme. Bugün sadece sana özel, sıradan olsun. Dergilerde okuduğun şunu yiyin şurayı gezin önerilerine göre yaşama bugün.

Sabah kalk, güne erken başlayayım diye duş falan da alma. İki-üç saat dön dur yatağın içinde. 1'e doğru kalk. O sabah ritüellerinden sıyrıl, kahveyle başlama bugün güne. Kalk kahvaltı hazırla, bahçeden koparılmış domatesleri ısırarak ye bugün. Peyniri kutunun içinden ye. Omleti tavadan. Ekmeği kesme, kopar. Suyu şişeden iç. Bir kere de düşünme geride kalanları, görüntüyü ,estetiği, zerafeti düşünme. Göze hitap eden bir insan olma, sadece bir insan ol bir günlüğüne.

Dışarı da çıkma. 'Giyinip süslenecek enerji' haftasonuna ait bir oluşum değil. Haftasonu, evinin duvarlarıyla bakışmak, banyodaki fayansları saymak, halıdaki desenleri incelemek için.


Git üzerine bir battaniye al, ıhlamur koy bardağa. Limon da sık. Yat kanepeye, kucağına bilgisayarını al. Ama internetsiz, sadece film izlemek için. Mail, sosyal ağlar yok bugün. Telefon da kapalı olsun, kapı çalarsa da açma. Bırak, çalıp çalıp giderler.


Koy filmini, al yastığını başının altına, yapacağın tek şey umursamamak olsun. Saate de bakma. Konsantre ol, dinlendiğini hisset. Gece olunca yatağına da gitme, kanepede uyu. Boynun tutulsa bile, yüzünde yastığın izi çıksa bile. Bir kere de görünüşünü düşünme, hayatına makyaj yapma, bir kerecik olsun.

3 yorum:

 1. Bugünkü pazar keyfim tam olarak sıradan olacak :)
  madambfashion.blogspot.com

  YanıtlaSil
 2. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. merhabalar:)
  cici paylaşımlarla dolu bi blog..
  yaşasın..
  sayfanızın ismi çok hoşş:))
  seve seve izleyiciniz oldum hemenn..
  bende sizi bekliyorum sayfama..
  kucak dolusu sevgilerimle..
  :))

  YanıtlaSil

Hay ağzına sağlık dedi ve ekledi;