25 Ekim 2011 Salı

TISFEST

Temelleri İstanbul Lisesi Sinema Kulübü'nde 8 yıldır yapılan ulusal kısa film festivali ile atılmış, 13-19 yaş arası gençlere yeteneklerini göstermek, usta yönetmenlerle tanışmak, uluslararası platformda fikir alışverişinde bulunmak adına düzenlenen bir kısa film festivali Teen International Shorts Festival.

Yeni neslin yaratıcılığını, kabiliyetini açığa çıkaracak ve vizyonlarını genişletecek olması açısından bir film festivali olmaktan fazlasına sahip olduğunu gösteriyor.

Yarışmanın tek koşulu yaşınızın 13-19 arasında, filminizin maksimum 15 dakika olması. Herhangi bir konu sınırlaması bulunmayan festivalin son başvuru tarihi 12 aralık.

Festivalin jürisi henüz tamamen açıklanmadı ama ön jürisinin bile hayli zengin olduğunu söyleyebiliriz. Ön jüride Mehmet Emin Büyükcoşkun, Kerem Akça gibi hepsi birbirinden değerli, alanında uzmanlaşmış kişiler bulunuyor.

Festivalin gösterimleri Pera Müzesi'nde yapılacak. Festival programında ayrıca Robert Koleji ve İstanbul Lisesi'nde sinema workshopları, söyleşiler de yer alıyor.

Merakla beklenen ödüller ise; birinciye 1000, ikinciye 750, üçüncüye 500 euro.

Eğer kısa filme ilgim var, kendime de güveniyorum diyorsanız; uluslararası platformda fikir alışverişleri yapıp kendinizi geliştirebileceğiniz, vizyonunuzu genişletebileceğiniz bu festivali kaçırmayın derim!

Daha fazla bilgi için;

TISFEST RESMİ SİTESİ
TISFEST FACEBOOK FAN SAYFASI
TISFEST TWITTER SAYFASI

2 yorum:

  1. Abi çok güzel yazıyosun da Twitter'ında da burda da yok mu bi fotoğrafın? Ne bu gizemli havaları? Çok mu çirkinsin, yoksa erkek misin hacı? :) Yazdıklarını severek okuyoruz!

    YanıtlaSil
  2. kusura bakma ama saçma bır yorum olmuş. çirkin olsam okumayacak mıydın? ayrıca kendımı gızlemeegılımın olmadı hıcbır zaman, asagı ınersen sayfada 'kımım kı ben' bolumunde fotografımı gorebılırsın

    YanıtlaSil

Hay ağzına sağlık dedi ve ekledi;